- ul. Niegocińska 5, Wilkasy, 11-500 Giżycko
- tel (+48) 512 642 212
- Podążaj za nami:
Piotr Grzyb to muzyk o wyjątkowej barwie głosu z wieloletnim doświadczeniem, który wydał pięć płyt CD i trzy winylowe. Od kilku lat wykonuje muzykę żeglarską i turystyczną ubarwiając swoje koncerty poezją i dobrymi rockowymi hitami. Ma za sobą setki koncertów i każdy z nich jest odbierany przez publiczność z dużym entuzjazmem. Jego zespól Zupa Grzybowa cieszy się dużą popularnością, a piosenki są grane w wielu rozgłośniach w Polsce i za granicą.
Artysta znany i lubiany na Mazurach i nie tylko... Muzyk, gitarzysta, kompozytor. Od urodzenia związany z sercem Mazur, malowniczym miasteczkiem Mikołajki, gdzie rozpoczęła się i trwa przygoda z gitarą, muzyką, która niewątpliwie była i jest bardzo ważna w jego życiu. Muzyka to pozytywna energia – chciałby się nią dzielić i zarażać jej pozytywną stroną każdego słuchacza.
Węgorzewianin Jakub Kokocha z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Przez ponad 20 lat grał na lokalnych scenach z różnymi muzykami, można go również zobaczyć w solowych występach. Jak sam o sobie pisze, lubi różne gatunki muzyczne, lecz najbliższy jest mu „pop poetycki”, w którym stara się znaleźć własny styl i osobisty przekaz.
Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz to postać charyzmatyczna. Do 2006 r. udzielał się scenicznie wraz z zespołem Smugglers. Obecnie koncertuje solowo z gitarą, czasem w towarzystwie skrzypka. Koncerty Grzegorza to chwile znamienne. GooRoo brzmi wtedy zupełnie inaczej niż jego wcześniejsza mocno rockowa formacja. Śpiewa delikatnie, z przejęciem, potrafi rozkołysać słuchaczy, którzy zwykle słuchają go w ciszy i skupieniu.
The Nierobbers powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół. Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie. The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich.
Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.
KORZUH to coverowy zespół z Olsztyna. Powstał w 1999 roku. Na swoim koncie ma już ponad 1000 koncertów. Doskonale dobrany repertuar i autentyczność przekazu sprawiły, że ten coverowy zespół szybko zyskał szerokie grono fanów. Grupa stała się ikoną dobrej zabawy rock n’ rolowej. W miłej atmosferze Tawerny Rozbitek są częstym gościem.
Zespół Martinz Band istnieje od 2012 roku. Do tej pory zagrał na wielu imprezach firmowych, weselach, koncertach w tawernach szantowych i pubach. Muzyką początkową były naturalnie szanty w rozrywkowo — współczesnych aranżacjach z racji zamieszkania członków zespołu nad pięknymi jeziorami Giżycka i Ełku, ale nie na tym kończy się repertuar.
Szkutnicy Dźwięków zespół szantowy grający autorski materiał! Zespół tworzą doświadczeni muzycy.
Duet stworzony przez muzyków olsztyńskiego zespołu zafascynowanego pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Na scenie zadebiutowali wiosną 1998 roku. Wykonują szanty szuwarowo-bagienne i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze - oprócz utworów autorskich (ponad 25 kompozycji) - mają piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego, a także - w razie potrzeby - znane i lubiane szanty "masowego rażenia". Posiadają bogate instrumentarium, a w zespole grają absolwenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Blue Card - zespół o bluesowej nazwie i pięciu muzycznych twarzach tworzących niepowtarzalny styl i klimat. Łączy ich zamiłowanie do energetycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka i big bitu, rasowego lampowego brzmienia gitar elektrycznych, blues-rockowego pulsu oraz organicznego brzmienia organów Hammonda. Zapraszamy do usłyszenia szczerego gitarowego brzmienia, podlanego wykwintnym sosem hammondowym, prosto z przepełniającego powietrze anielską wibracją starego dobrego wirującego głośnika Leslie!
RobGitarnik (Robert Madziarz) – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Na swoim koncie posiada wydany debiutancki album zespołu Time Square 2002 i kilka singli w latach późniejszych. Finalista opolskich Debiutów 2004. Uczestnik wielu ogólnopolskich przeglądów i festiwali oraz programów radiowych i telewizyjnych w TVP 1, TVP 3, VIVA POLSKA. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach studyjnych, występach na scenie w różnych autorskich projektach muzycznych oraz współpracował z zespołami grającymi m.in. covery. Od 2006 r. działa jako niezależny producent muzyczny.
Zawodowy muzyk. Gra na gitarze akustycznej oraz elektrycznej, śpiewa. Z miłości do muzyki celtyckiej gra na fletach irladzkich, flażoletach oraz dudach. Gra także na bombardzie (szałamaja – francuski instrument stroikowy), bodhran (bębęn irlandzki) oraz koncovka (fujara pasterska). Jego repertuar to przede wszystkim rock i folk, chociaż można też usłyszeć poezję śpiewaną oraz piosenkę żeglarską. Autor wielu piosenek, aranżacji, improwizacji oraz melodii. Prowadzi również warsztaty gry na instrumentach oraz muzyczne audycje dla dzieci.
Zespół Martinz Band istnieje od 2012 roku. Do tej pory zagrał na wielu imprezach firmowych, weselach, koncertach w tawernach szantowych i pubach. Muzyką początkową były naturalnie szanty w rozrywkowo — współczesnych aranżacjach z racji zamieszkania członków zespołu nad pięknymi jeziorami Giżycka i Ełku, ale nie na tym kończy się repertuar.
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.
Syndrom Beczki - zespół poruszający się w nurcie muzyki żeglarskiej, relaksacyjnej, popularnej, piosenki turystycznej, country, folkowej, pieśni kubryku oraz klasycznej szanty. Zróżnicowane gusta i doświadczenia muzyczne członków zespołu powodują, że brzmienie oraz aranżacje zarówno utworów autorskich jak również standardów już dobrze znanych szerszej publiczności często wybiegają poza kanony kojarzone z tym rodzajem muzyki.
JACK SPARROW BAND to shanty, country, punk, blues i… akordeon. Zespół śpiewający o radościach i rozterkach bywalców tawern, ze złotej epoki żaglowców. Swoje historie okraszają energicznym rock'and'rollem. Potrafią wyczuć klimat i oczekiwania publiczności, a na koncertach jest zawsze skocznie, tanecznie, a czasem do białego rana... W 2024 na rynku ukazał się ich album "PIEŚNI WYBRYKU" wydany m. in. dzięki Tawernie Rozbitek a "Żagle w kolorze magenty..." na stale zagościły na Mazurach...
Gitarzysta i wokalista, samouk, miłośnik żagli i Mazur oraz podróży, whisky i dobrej zabawy. Na scenie "szantowej" od 2004 roku pierwsze kroki stawiał w Warszawie, w ślad za stylem Romana Roczenia, z czasem jednak wykształcił własną osobowość sceniczną. Ma za sobą koncerty w całej Polsce od Gdańska po Kraków. Prywatnie żeglarz jachtowy, zawodowo wykonawca piosenki żeglarskiej i lekarz chorych komputerów. W jego repertuarze są przeboje żeglarskie i ballady nieznane, kilka utworów autorskich oraz standardy polskiego rocka. W 2020 roku ukazała się pierwsza płyta, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "(NIE) MOJE PIOSENKI" wydana przez GROMa & Baltazara.
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani.
Blue Card - zespół o bluesowej nazwie i pięciu muzycznych twarzach tworzących niepowtarzalny styl i klimat. Łączy ich zamiłowanie do energetycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka i big bitu, rasowego lampowego brzmienia gitar elektrycznych, blues-rockowego pulsu oraz organicznego brzmienia organów Hammonda. Zapraszamy do usłyszenia szczerego gitarowego brzmienia, podlanego wykwintnym sosem hammondowym, prosto z przepełniającego powietrze anielską wibracją starego dobrego wirującego głośnika Leslie!
Nowość na scenie Tawerny Rozbitek... Tomasz Steńczyk (vocal, gitara) i Piotr Mazurowski (gitara basowa) czyli dwuosobowy projekt "Mechaniczna Pomarańcza" w towarzystwie Sebastian Drewek (perkusja) i Jarosław Kostyra (tak, tak tez z Korzuha) na gitarze. Zespół wykonuje ekspresyjną i dość hałaśliwą odmianę gitarowego rocka.
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani. Od sezonu 2024 zaprosił do współpracy znaną artystkę z Węgorzewa Annę Rybską i razem stworzyli doskonałe połączenie w stylizacji rockowej, w którym perkusja nadaje ton a bas łączy się w śpiewie z głosem prowadzącym...
KORZUH to coverowy zespół z Olsztyna. Powstał w 1999 roku. Na swoim koncie ma już ponad 1000 koncertów. Doskonale dobrany repertuar i autentyczność przekazu sprawiły, że ten coverowy zespół szybko zyskał szerokie grono fanów. Grupa stała się ikoną dobrej zabawy rock n’ rolowej. W miłej atmosferze Tawerny Rozbitek są częstym gościem.
Jan Drzewiecki, zwany Jaśkiem, to wykształcona muzycznie persona, prawie najprzystojniejszy na scenie, doświadczony solista, muzyk sesyjny, dyplomowany flecista i sprawny gitarzysta, nienudny bassman (a to sztuka!), a do tego wszystkiego śpiewa jak mało kto. Tomasz Paciorek, zwany Gromem (nawet przez własną rodzicielkę) to śpiewak amator, prawie najprzystojniejszy na scenie, który z nut zna tylko pauzę, ale umie nastroić gitarę na ucho i dośpiewać co potrzeba, żeby było ładnie. Aktywny jako solista od lat dwudziestu, wokalista z zamiłowania. W 2024 roku ukazała się pierwsza płyta duetu, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "BŁĘDY" nagrana przez Tomka i Jaśka a jej PREMIERA odbyła się w Tawernie Rozbitek.
Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz to postać charyzmatyczna. Do 2006 r. udzielał się scenicznie wraz z zespołem Smugglers. Obecnie koncertuje solowo z gitarą, czasem w towarzystwie skrzypka. Koncerty Grzegorza to chwile znamienne. GooRoo brzmi wtedy zupełnie inaczej niż jego wcześniejsza mocno rockowa formacja. Śpiewa delikatnie, z przejęciem, potrafi rozkołysać słuchaczy, którzy zwykle słuchają go w ciszy i skupieniu.
Zespół Vintage powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1996 – 2000). Vintage początkowo to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej grał Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec. Do kwietnia 2022 Krzysztof Wałecki pod nazwą Vintage występował w duecie akustycznym z Darkiem Pietrzakiem, który nagle odszedł... Od sezonu 2022 Krzysztof Wałecki występuje solo i klimat jego koncertów jak zawsze oscyluje wokół dobrego rocka okraszonego dużą ilością dymu i doskonałą grą na gitarze...
Piotr Grzyb to muzyk o wyjątkowej barwie głosu z wieloletnim doświadczeniem, który wydał pięć płyt CD i trzy winylowe. Od kilku lat wykonuje muzykę żeglarską i turystyczną ubarwiając swoje koncerty poezją i dobrymi rockowymi hitami. Ma za sobą setki koncertów i każdy z nich jest odbierany przez publiczność z dużym entuzjazmem. Jego zespól Zupa Grzybowa cieszy się dużą popularnością, a piosenki są grane w wielu rozgłośniach w Polsce i za granicą.
The Nierobbers powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół. Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie. The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich.
Trójmiejski zespół szantowy, który można usłyszeć na koncertach w całej Polsce, a czasem nawet za granicą :) Grają najpopularniejsze szanty jak również własne kompozycje. Każdy koncert to żywy kontakt z publicznością, dużo dynamiki i dobrej zabawy.
Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.
Powstanie zespołu ‘Załoga Dr. Bryga’ datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom. Przez lata działalności próbowali swoich sił w różnych gatunkach muzycznych, aż w końcu odnaleźli docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęliśmy to Rock Marynistyczny, czyli muzyka żeglarska w rockowym wykonaniu.
Jankuniec Duet to znany giżycki duet. Tworzoną go: Wojciech Jankuniec (gitara, śpiew) oraz Zdzisław Żuk (gitara basowa, śpiew). Grają i śpiewają covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej a także utwory muzyki szantowej i biesiadnej pasujące do klimatu żeglarskiej tawerny. Smaczna pizza, ryba, grill i zimne napoje oraz wspaniała muzyka gwarantują dobrą zabawę.
Węgorzewianin Jakub Kokocha z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Przez ponad 20 lat grał na lokalnych scenach z różnymi muzykami, można go również zobaczyć w solowych występach. Jak sam o sobie pisze, lubi różne gatunki muzyczne, lecz najbliższy jest mu „pop poetycki”, w którym stara się znaleźć własny styl i osobisty przekaz.
„Dobry Wieczór Państwu, witamy się ciepło i serdecznie”. Tymi słowami rozpoczynają spotkania od dwudziestu lat. W roku 2003 gdy zakładali zespół, nikt nie spodziewał się, że czas płynie tak szybko. Własny Port to czterech muzyków i cztery instrumenty – dwie gitary, akordeon i bas.
Zespół Stara Kuźnia powstał na początku 1997 roku. Śpiewa szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas SHANTYNOCKI ’97. W 2023 roku ukazał się ich kolejny album "GDZIEŚ TAM ZA OCEANEM" wydany m. in, dzięki wsparciu Tawerny Rozbitek.
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.
Gitarzysta i wokalista, samouk, miłośnik żagli i Mazur oraz podróży, whisky i dobrej zabawy. Na scenie "szantowej" od 2004 roku pierwsze kroki stawiał w Warszawie, w ślad za stylem Romana Roczenia, z czasem jednak wykształcił własną osobowość sceniczną. Ma za sobą koncerty w całej Polsce od Gdańska po Kraków. Prywatnie żeglarz jachtowy, zawodowo wykonawca piosenki żeglarskiej i lekarz chorych komputerów. W jego repertuarze są przeboje żeglarskie i ballady nieznane, kilka utworów autorskich oraz standardy polskiego rocka. W 2020 roku ukazała się pierwsza płyta, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "(NIE) MOJE PIOSENKI" wydana przez GROMa & Baltazara.
Artysta znany i lubiany na Mazurach i nie tylko... Muzyk, gitarzysta, kompozytor. Od urodzenia związany z sercem Mazur, malowniczym miasteczkiem Mikołajki, gdzie rozpoczęła się i trwa przygoda z gitarą, muzyką, która niewątpliwie była i jest bardzo ważna w jego życiu. Muzyka to pozytywna energia – chciałby się nią dzielić i zarażać jej pozytywną stroną każdego słuchacza.
Artysta spod znaku marzeń, wiatru, wody i przygody. Publiczność kocha Mirka „Kovala” Kowalewskiego za pełne humoru i nostalgii opowieści oraz niezwykle poetyckie teksty idealnie połączone z delikatnym gitarowym akompaniamentem. Ten występ jest dedykowany specjalnie dla dzieci.
Artysta spod znaku marzeń, wiatru, wody i przygody. Publiczność kocha Mirka „Kovala” Kowalewskiego za pełne humoru i nostalgii opowieści oraz niezwykle poetyckie teksty idealnie połączone z delikatnym gitarowym akompaniamentem.
The Nierobbers powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół. Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie. The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich.
Trzymając stały kurs - od 1995 roku - żeglują po dźwiękach wiatrem i wodą przemoczonych.
Nowość na scenie Tawerny Rozbitek... Tomasz Steńczyk (vocal, gitara) i Piotr Mazurowski (gitara basowa) czyli dwuosobowy projekt "Mechaniczna Pomarańcza" w towarzystwie Sebastian Drewek (perkusja) i Jarosław Kostyra (tak, tak tez z Korzuha) na gitarze. Zespół wykonuje ekspresyjną i dość hałaśliwą odmianę gitarowego rocka.
Szkutnicy Dźwięków zespół szantowy grający autorski materiał! Zespół tworzą doświadczeni muzycy
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani.
Zespół Vintage powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1996 – 2000). Vintage początkowo to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej grał Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec. Do kwietnia 2022 Krzysztof Wałecki pod nazwą Vintage występował w duecie akustycznym z Darkiem Pietrzakiem, który nagle odszedł... Od sezonu 2022 Krzysztof Wałecki występuje solo i klimat jego koncertów jak zawsze oscyluje wokół dobrego rocka okraszonego dużą ilością dymu i doskonałą grą na gitarze...
Olsztyński zespół zafascynowany pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Na scenie zadebiutowali wiosną 1998 roku. Wykonują szanty szuwarowo-bagienne i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze - oprócz utworów autorskich (ponad 25 kompozycji) - mają piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego, a także - w razie potrzeby - znane i lubiane szanty "masowego rażenia". Posiadają bogate instrumentarium, a w zespole grają absolwenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Trójmiejski zespół szantowy, który można usłyszeć na koncertach w całej Polsce, a czasem nawet za granicą :) Grają najpopularniejsze szanty jak również własne kompozycje. Każdy koncert to żywy kontakt z publicznością, dużo dynamiki i dobrej zabawy.
KORZUH to coverowy zespół z Olsztyna. Powstał w 1999 roku. Na swoim koncie ma już ponad 1000 koncertów. Doskonale dobrany repertuar i autentyczność przekazu sprawiły, że ten coverowy zespół szybko zyskał szerokie grono fanów. Grupa stała się ikoną dobrej zabawy rock n’ rolowej. W miłej atmosferze Tawerny Rozbitek są częstym gościem.
Jan Drzewiecki, zwany Jaśkiem, to wykształcona muzycznie persona, prawie najprzystojniejszy na scenie, doświadczony solista, muzyk sesyjny, dyplomowany flecista i sprawny gitarzysta, nienudny bassman (a to sztuka!), a do tego wszystkiego śpiewa jak mało kto. Tomasz Paciorek, zwany Gromem (nawet przez własną rodzicielkę) to śpiewak amator, prawie najprzystojniejszy na scenie, który z nut zna tylko pauzę, ale umie nastroić gitarę na ucho i dośpiewać co potrzeba, żeby było ładnie. Aktywny jako solista od lat dwudziestu, wokalista z zamiłowania. W 2024 roku ukazała się pierwsza płyta duetu, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "BŁĘDY" nagrana przez Tomka i Jaśka a jej PREMIERA odbyła się w Tawernie Rozbitek.
Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz to postać charyzmatyczna. Do 2006 r. udzielał się scenicznie wraz z zespołem Smugglers. Obecnie koncertuje solowo z gitarą, czasem w towarzystwie skrzypka. Koncerty Grzegorza to chwile znamienne. GooRoo brzmi wtedy zupełnie inaczej niż jego wcześniejsza mocno rockowa formacja. Śpiewa delikatnie, z przejęciem, potrafi rozkołysać słuchaczy, którzy zwykle słuchają go w ciszy i skupieniu.
ART&BAS czyli coverowy duet Barbara Somionka - wokal i Artur Pilichiewicz - gitara akustyczna i wokal. Zapewniają szeroki i bogaty repertuar przy którym nie można się nudzić.
„Dobry Wieczór Państwu, witamy się ciepło i serdecznie”. Tymi słowami rozpoczynają spotkania od dwudziestu lat. W roku 2003 gdy zakładali zespół, nikt nie spodziewał się, że czas płynie tak szybko. Własny Port to czterech muzyków i cztery instrumenty – dwie gitary, akordeon i bas.
Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.
Polski zespół śpiewający szanty, pieśni morza, utwory folkowe oraz własne, stylizowane na szanty. Wszystkie utwory wykonywane są wyłącznie w pięciogłosie a cappella, bez wsparcia instrumentów. Zespół powstał w Pszczynie w połowie 1995 roku. Po zawieszaniu działalności w 2007 roku, został reaktywowany w odnowionym składzie w roku 2010. Udany powrót zaowocował nagraniem trzeciej płyty długogrającej "A'Cappella dookoła Świata" i zaproszeniami na największe festiwale marynistyczne w Europie.
Jankuniec Duet to znany giżycki duet. Tworzoną go: Wojciech Jankuniec (gitara, śpiew) oraz Zdzisław Żuk (gitara basowa, śpiew). Grają i śpiewają covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej a także utwory muzyki szantowej i biesiadnej pasujące do klimatu żeglarskiej tawerny. Smaczna pizza, ryba, grill i zimne napoje oraz wspaniała muzyka gwarantują dobrą zabawę.
Artysta spod znaku marzeń, wiatru, wody i przygody. Publiczność kocha Mirka „Kovala” Kowalewskiego za pełne humoru i nostalgii opowieści oraz niezwykle poetyckie teksty idealnie połączone z delikatnym gitarowym akompaniamentem. Ten występ jest dedykowany specjalnie dla dzieci.
Artysta spod znaku marzeń, wiatru, wody i przygody. Publiczność kocha Mirka „Kovala” Kowalewskiego za pełne humoru i nostalgii opowieści oraz niezwykle poetyckie teksty idealnie połączone z delikatnym gitarowym akompaniamentem.
Powstanie zespołu ‘Załoga Dr. Bryga’ datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom. Przez lata działalności próbowali swoich sił w różnych gatunkach muzycznych, aż w końcu odnaleźli docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęliśmy to Rock Marynistyczny, czyli muzyka żeglarska w rockowym wykonaniu.
Blue Card - zespół o bluesowej nazwie i pięciu muzycznych twarzach tworzących niepowtarzalny styl i klimat. Łączy ich zamiłowanie do energetycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka i big bitu, rasowego lampowego brzmienia gitar elektrycznych, blues-rockowego pulsu oraz organicznego brzmienia organów Hammonda. Zapraszamy do usłyszenia szczerego gitarowego brzmienia, podlanego wykwintnym sosem hammondowym, prosto z przepełniającego powietrze anielską wibracją starego dobrego wirującego głośnika Leslie!
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani. Od sezonu 2024 zaprosił do współpracy znaną artystkę z Węgorzewa Annę Rybską i razem stworzyli doskonałe połączenie w stylizacji rockowej, w którym perkusja nadaje ton a bas łączy się w śpiewie z głosem prowadzącym...
Zrefowani - powstały w wyniku doświadczeń pierwszej fali lockdownu warszawski zespół muzyczny grający głównie muzykę żeglarską w stylizacji folkowej.
Nietypowy koncert Pawła w naszej Tawernie - tym razem w duecie - niespodzianka.
Piotr Grzyb to muzyk o wyjątkowej barwie głosu z wieloletnim doświadczeniem, który wydał pięć płyt CD i trzy winylowe. Od kilku lat wykonuje muzykę żeglarską i turystyczną ubarwiając swoje koncerty poezją i dobrymi rockowymi hitami. Ma za sobą setki koncertów i każdy z nich jest odbierany przez publiczność z dużym entuzjazmem. Jego zespól Zupa Grzybowa cieszy się dużą popularnością, a piosenki są grane w wielu rozgłośniach w Polsce i za granicą.
The Nierobbers powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół. Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie. The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich.
JACK SPARROW BAND to shanty, country, punk, blues i… akordeon. Zespół śpiewający o radościach i rozterkach bywalców tawern, ze złotej epoki żaglowców. Swoje historie okraszają energicznym rock'and'rollem. Potrafią wyczuć klimat i oczekiwania publiczności, a na koncertach jest zawsze skocznie, tanecznie, a czasem do białego rana... W 2024 na rynku ukazał się ich album "PIEŚNI WYBRYKU" wydany m. in. dzięki Tawernie Rozbitek a "Żagle w kolorze magenty..." na stale zagościły na Mazurach...
Nowość na scenie Tawerny Rozbitek... Tomasz Steńczyk (vocal, gitara) i Piotr Mazurowski (gitara basowa) czyli dwuosobowy projekt "Mechaniczna Pomarańcza" w towarzystwie Sebastian Drewek (perkusja) i Jarosław Kostyra (tak, tak tez z Korzuha) na gitarze. Zespół wykonuje ekspresyjną i dość hałaśliwą odmianę gitarowego rocka.
Zespół Stara Kuźnia powstał na początku 1997 roku. Śpiewa szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas SHANTYNOCKI ’97. W 2023 roku ukazał się ich kolejny album "GDZIEŚ TAM ZA OCEANEM" wydany m. in, dzięki wsparciu Tawerny Rozbitek.
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani.
Zespół Vintage powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1996 – 2000). Vintage początkowo to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej grał Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec. Do kwietnia 2022 Krzysztof Wałecki pod nazwą Vintage występował w duecie akustycznym z Darkiem Pietrzakiem, który nagle odszedł... Od sezonu 2022 Krzysztof Wałecki występuje solo i klimat jego koncertów jak zawsze oscyluje wokół dobrego rocka okraszonego dużą ilością dymu i doskonałą grą na gitarze...
„Dobry Wieczór Państwu, witamy się ciepło i serdecznie”. Tymi słowami rozpoczynają spotkania od dwudziestu lat. W roku 2003 gdy zakładali zespół, nikt nie spodziewał się, że czas płynie tak szybko. Własny Port to czterech muzyków i cztery instrumenty – dwie gitary, akordeon i bas.
Trzymając stały kurs - od 1995 roku - żeglują po dźwiękach wiatrem i wodą przemoczonych.
KORZUH to coverowy zespół z Olsztyna. Powstał w 1999 roku. Na swoim koncie ma już ponad 1000 koncertów. Doskonale dobrany repertuar i autentyczność przekazu sprawiły, że ten coverowy zespół szybko zyskał szerokie grono fanów. Grupa stała się ikoną dobrej zabawy rock n’ rolowej. W miłej atmosferze Tawerny Rozbitek są częstym gościem.
Jan Drzewiecki, zwany Jaśkiem, to wykształcona muzycznie persona, prawie najprzystojniejszy na scenie, doświadczony solista, muzyk sesyjny, dyplomowany flecista i sprawny gitarzysta, nienudny bassman (a to sztuka!), a do tego wszystkiego śpiewa jak mało kto. Tomasz Paciorek, zwany Gromem (nawet przez własną rodzicielkę) to śpiewak amator, prawie najprzystojniejszy na scenie, który z nut zna tylko pauzę, ale umie nastroić gitarę na ucho i dośpiewać co potrzeba, żeby było ładnie. Aktywny jako solista od lat dwudziestu, wokalista z zamiłowania. W 2024 roku ukazała się pierwsza płyta duetu, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "BŁĘDY" nagrana przez Tomka i Jaśka a jej PREMIERA odbyła się w Tawernie Rozbitek.
Artysta znany i lubiany na Mazurach i nie tylko... Muzyk, gitarzysta, kompozytor. Od urodzenia związany z sercem Mazur, malowniczym miasteczkiem Mikołajki, gdzie rozpoczęła się i trwa przygoda z gitarą, muzyką, która niewątpliwie była i jest bardzo ważna w jego życiu. Muzyka to pozytywna energia – chciałby się nią dzielić i zarażać jej pozytywną stroną każdego słuchacza.
Węgorzewianin Jakub Kokocha z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Przez ponad 20 lat grał na lokalnych scenach z różnymi muzykami, można go również zobaczyć w solowych występach. Jak sam o sobie pisze, lubi różne gatunki muzyczne, lecz najbliższy jest mu „pop poetycki”, w którym stara się znaleźć własny styl i osobisty przekaz.
Trójmiejski zespół szantowy, który można usłyszeć na koncertach w całej Polsce, a czasem nawet za granicą :) Grają najpopularniejsze szanty jak również własne kompozycje. Każdy koncert to żywy kontakt z publicznością, dużo dynamiki i dobrej zabawy.
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.
Gitarzysta i wokalista, samouk, miłośnik żagli i Mazur oraz podróży, whisky i dobrej zabawy. Na scenie "szantowej" od 2004 roku pierwsze kroki stawiał w Warszawie, w ślad za stylem Romana Roczenia, z czasem jednak wykształcił własną osobowość sceniczną. Ma za sobą koncerty w całej Polsce od Gdańska po Kraków. Prywatnie żeglarz jachtowy, zawodowo wykonawca piosenki żeglarskiej i lekarz chorych komputerów. W jego repertuarze są przeboje żeglarskie i ballady nieznane, kilka utworów autorskich oraz standardy polskiego rocka. W 2020 roku ukazała się pierwsza płyta, wydana przy wsparciu m. in. Tawerny Rozbitek i AZS Wilkasy, "(NIE) MOJE PIOSENKI" wydana przez GROMa & Baltazara.
Jankuniec Duet to znany giżycki duet. Tworzoną go: Wojciech Jankuniec (gitara, śpiew) oraz Zdzisław Żuk (gitara basowa, śpiew). Grają i śpiewają covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej a także utwory muzyki szantowej i biesiadnej pasujące do klimatu żeglarskiej tawerny. Smaczna pizza, ryba, grill i zimne napoje oraz wspaniała muzyka gwarantują dobrą zabawę.
ART&BAS czyli coverowy duet Barbara Somionka - wokal i Artur Pilichiewicz - gitara akustyczna i wokal. Zapewniają szeroki i bogaty repertuar przy którym nie można się nudzić.
Powstanie zespołu ‘Załoga Dr. Bryga’ datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom. Przez lata działalności próbowali swoich sił w różnych gatunkach muzycznych, aż w końcu odnaleźli docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęliśmy to Rock Marynistyczny, czyli muzyka żeglarska w rockowym wykonaniu.
Zespół Martinz Band istnieje od 2012 roku. Do tej pory zagrał na wielu imprezach firmowych, weselach, koncertach w tawernach szantowych i pubach. Muzyką początkową były naturalnie szanty w rozrywkowo — współczesnych aranżacjach z racji zamieszkania członków zespołu nad pięknymi jeziorami Giżycka i Ełku, ale nie na tym kończy się repertuar.
The Nierobbers powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół. Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie. The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich.
Szkutnicy Dźwięków zespół szantowy grający autorski materiał! Zespół tworzą doświadczeni muzycy.
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.
Duet stworzony przez muzyków olsztyńskiego zespołu zafascynowanego pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Na scenie zadebiutowali wiosną 1998 roku. Wykonują szanty szuwarowo-bagienne i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze - oprócz utworów autorskich (ponad 25 kompozycji) - mają piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego, a także - w razie potrzeby - znane i lubiane szanty "masowego rażenia". Posiadają bogate instrumentarium, a w zespole grają absolwenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
JACK SPARROW BAND to shanty, country, punk, blues i… akordeon. Zespół śpiewający o radościach i rozterkach bywalców tawern, ze złotej epoki żaglowców. Swoje historie okraszają energicznym rock'and'rollem. Potrafią wyczuć klimat i oczekiwania publiczności, a na koncertach jest zawsze skocznie, tanecznie, a czasem do białego rana... W 2024 na rynku ukazał się ich album "PIEŚNI WYBRYKU" wydany m. in. dzięki Tawernie Rozbitek a "Żagle w kolorze magenty..." na stale zagościły na Mazurach...
Nowość na scenie Tawerny Rozbitek... Tomasz Steńczyk (vocal, gitara) i Piotr Mazurowski (gitara basowa) czyli dwuosobowy projekt "Mechaniczna Pomarańcza" w towarzystwie Sebastian Drewek (perkusja) i Jarosław Kostyra (tak, tak tez z Korzuha) na gitarze. Zespół wykonuje ekspresyjną i dość hałaśliwą odmianę gitarowego rocka.
Zespół Martinz Band istnieje od 2012 roku. Do tej pory zagrał na wielu imprezach firmowych, weselach, koncertach w tawernach szantowych i pubach. Muzyką początkową były naturalnie szanty w rozrywkowo — współczesnych aranżacjach z racji zamieszkania członków zespołu nad pięknymi jeziorami Giżycka i Ełku, ale nie na tym kończy się repertuar.
KORZUH to coverowy zespół z Olsztyna. Powstał w 1999 roku. Na swoim koncie ma już ponad 1000 koncertów. Doskonale dobrany repertuar i autentyczność przekazu sprawiły, że ten coverowy zespół szybko zyskał szerokie grono fanów. Grupa stała się ikoną dobrej zabawy rock n’ rolowej. W miłej atmosferze Tawerny Rozbitek są częstym gościem.
Wojciech Jankuniec to znany giżycki artysta występujący solo, w duecie lub z zespołem. Gra i śpiewa covery znanych wykonawców muzyki polskiej i światowej. Są to utwory różnych stylów muzycznych takich jak blues, rock, reggae itp. Wykonuje też utwory muzyki szantowej i biesiadnej, które uwielbiają jego fani. Od sezonu 2024 zaprosił do współpracy znaną artystkę z Węgorzewa Annę Rybską i razem stworzyli doskonałe połączenie w stylizacji rockowej, w którym perkusja nadaje ton a bas łączy się w śpiewie z głosem prowadzącym...
Piotr Karpienia to mieszkający w Ełku piosenkarz i gitarzysta. W 2003 roku został laureatem konkursu "Przebojem na Antenę" a w 2008 roku był finalistą irlandzkiego talent show "You're a Star", aby w 2011 roku zostać laureatem czwartej edycji talent show "Mam talent!". W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytułowany "Mój świat ". W 2015 roku jego singiel "Partyzant" był jednym z letnich przebojów radia RMF FM. W 2017 roku z zespołem "Karoosela" wystąpił na trasie Żywiec Męskie Granie. Oprócz tego bierze udział w kilku projektach muzycznych m. in. Bohika, z którym koncertuje w kraju i za granicą. Doskonała zabawa gwarantowana.